Strona główna      Palety      Düsseldorf/Budapeszt 10 czerwca 2014
Palety     
lip 10 2014

Düsseldorf/Budapeszt 10 czerwca 2014

przez ROSPAL
Opublikowano w Palety

Dusseldorf/Budapeszt, 10 czerwca 2014 – Około 50 ekspertów i praktyków omawiało obecny i przyszły rozwój sytuacji w zakresie otwartej puli wymiany palet na Węgrzech, jakości europalet EPAL, możliwości nowoczesnych zastosowań, technologii RFID i nowej aplikacji dot. palet podczas Pierwszego Sympozjum na temat Palet zorganizowanego przez the European Pallet Association e.V. (EPAL), które odbyło się w Budapeszcie w dniu 5 czerwca 2014. Celem sympozjum było rozszerzenie partnerstwa i sieci wśród użytkowników oraz dalsze wzmocnienie obecności europalet EPAL na węgierskim rynku.

„Niezmiernie cieszy nas wysoki poziom zainteresowania. Pokazuje on, że europalety EPAL i otwarta pula wymiany palet stanowią ważny temat nie tylko do producentów i podmiotów naprawiających palety, ale także dla ich użytkowników z sektora handlowego i przemysłowego „, powiedział Martin Leibrandt, CEO w EPAL. Dodał on, że europalety EPAL stanowią uniwersalne, trwałe i zrównoważone pod względem ekologicznym palety, cieszące się wysokim poziomem zaufania odbiorców dzięki rygorystycznej kontroli jakości, której są poddawane.

Palety EPAL mogą być wymieniane bez ograniczeń

Jednym z konkretnych tematów, który był dokładnie monitorowany przez uczestników, łącznie z przedstawicielami węgierskich kolei MÁV, a także omawiany w kuluarach imprezy, były kwestie związane z produkcją i naprawą palet EPAL, które to czynności wykonywane są przez licencjonowane spółki zgodnie z rygorystycznymi, jednolitymi kryteriami. „Taka sytuacja gwarantuje nieograniczoną wymienność”, podsumował Martin Leibrandt. Niezapowiedziane kontrole, przeprowadzane przez niezależną spółkę Bureau Veritas, zapewniają jakość wśród podmiotów produkujących i naprawiających palety. „Dzięki tej jakości europalety EPAL spełniają wszystkie wymagania gospodarki węgierskiej. Właśnie dlatego chcemy uzyskać dalsze licencje na Węgrzech i jeszcze bardziej rozszerzyć ogólną sieć działalności w zakresie produkcji i napraw”, powiedział Martin Leibrandt. W tym kontekście, wielu użytkowników stwierdziło, iż nie może zrozumieć, dlaczego koleje MÁV w dalszym ciągu odmawiają zaakceptowania nieograniczonej wymienności.

Strategie zmierzające do przeciwdziałania fałszowaniu palet

Podczas gdy Joachim Buerhop, Dyrektor Handlowy ds. Transportu i Usług Logistycznych w Bureau Veritas przekazał informacje odnośnie działań związanych z kontrolą jakością prowadzoną przez jego spółkę, Almási Gyula z Węgierskiego Urzędu Celnego przedstawił ostatnie analizy dot. podrabiania palet. Prezentacja dokonana przez Karmazina György z Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) skupiła się na roli lokalnych przewoźników i dostawców usług logistycznych dla gospodarki Węgier.

Nowa aplikacja w Smartphone automatyzuje logowanie palet

Dr Volker Lange, Dyrektor Instytutu Opakowań i Logistyki Handlowej, AutoID i RFID im. Fraunhofera, poinformował o nowoczesnych aplikacjach dla europalet EPAL z wykorzystaniem technologii RFID. Wyraźna identyfikacja wraz z precyzyjną lokalizacją i śledzeniem przemieszczania przynoszą zysk użytkownikom. Ponadto, dr Volker Lange zaprezentował innowacyjną aplikację w smartphonie dla zautomatyzowanego logowania europalety. Dzięki funkcji kamery, aplikacja automatycznie oblicza liczbę europalet w stosie, jednocześnie umieszczając je w klasach jakości A, B lub C. „Aplikacja powoduje, że codzienna praca w bazie cargo jest łatwiejsza, przyspiesza procesy i umożliwia uniknięcie dyskusji odnośnie klasy jakości europalet”, twierdzi dr Volker Lange.

Źródło: http://www.epal.org.pl

Komentarze są wyłączone.